ما BMW M5 جدید را رانندگی کردیم.  این یک موشک هیبریدی است
بازدید 32
0

ما BMW M5 جدید را رانندگی کردیم. این یک موشک هیبریدی است

شما قبلاً اخبار را دیده اید. M5 برگشت. مانند هر جهش نسلی قبل از این نسل هفتم سدان فوق العاده، BMW به اندازه کافی هیاهوی عملکرد را برای سوزاندن سوراخی در خورشید به ارمغان آورد.

M5 جدید سنگین‌ترین، بدترین، قوی‌ترین، تواناترین و پیچیده‌ترین مدل تاریخ است. از نو. سوال مهم: آیا یکسری تبلیغات باعث می شود درایو M5 بهتر شود؟ بی ام و برای پاسخ به این سوال ما را به پیست سالزبورگ رینگ اتریش دعوت کرد.

ویژگی های سریعBMW M5 2025
موتوردو توربو 4.4 لیتری V-8 هیبریدی
خروجی717 اسب بخار / 738 پوند فوت
0-60 مایل در ساعت3.5 ثانیه
وزن5930 پوند
قیمت120675 دلار

اما ابتدا، اصول اولیه M5 تشریح خواهد شد: یک 4.4 لیتری توئین توربو V-8 577 اسب بخار را از طریق یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک تغذیه می کند. این بار نیرو به صورت پیش فرض به هر چهار چرخ منتقل می شود، اما راننده می تواند هر زمان که بخواهد دو چرخ متحرک را انتخاب کند.

نیروبخش آسیاب احتراق داخلی یک موتور الکتریکی 194 اسب بخاری است که در جعبه دنده یکپارچه شده است. این جفت در مجموع 717 اسب بخار قدرت و 1000 نیوتن متر تولید می کند (این معادل 738 پوند فوت پیچش است، اما آیا یک هزار دور زیبا بهتر نیست؟).

با باتری‌های 18.6 کیلووات ساعتی که در شکم Bimmer زندگی می‌کنند، حدود 26 مایل قبل از اینکه داینو جویس وارد شود و V-8 را بیدار کند، طی خواهید کرد. ب ام و ادعا می کند که این برد الکتریکی خالص بهتر از هر رقیب خود دارد.

درمان پهن بدنه لازم، لمس‌های بیرونی فقط M5 و شاسی مخصوص اسپورت‌ترین سدان BMW وجود دارد. چرخ های بیست اینچی در جلو. 21 نفر در پشت. لاستیک هانکوک چرخ های نمونه های اولیه ما را پوشانده است، اما لاستیک های مختلف در بازارهای مختلف موجود است.

بی‌ام‌و اجازه چندین سرعت دویدن پشت سر هم در اطراف پیست سالزبرگ رینگ را در یک نمونه اولیه استتار شده M5 و همچنین زمان زیادی برای صندلی در M4 CS داد. این دورها تعدادی از اشتراکات و تفاوت‌ها را بین رویکردهای سرعت خودروها نشان داد.

از اولین ثانیه های پشت فرمان، سیستم هیبریدی M5 بر همه چیز مسلط است. خروجی پیت سالزبورگ رینگ با یک سرعت کوتاه در جلوی مستقیم ترکیب شده است. این به این معنی است که وقتی به اولین پیچ‌های مسیر می‌روید، دریچه گاز را محکم بزنید، سپس به یک شیکون راست چپ با ترمزهای سخت تبدیل شوید، که نیاز به یک جفت فرمان محکم و مربعی دارد. ورودی های.

این مجموعه گوشه ای چیزهای زیادی در مورد M5 جدید به شما می گوید.

ما BMW M5 جدید را رانندگی کردیم. این یک موشک هیبریدی است
ما BMW M5 جدید را رانندگی کردیم. این یک موشک هیبریدی است

فکر اول: لعنتی، خیلی سریع. فکر دوم: اوه لعنتی، خیلی سریع. بی‌ام‌و ادعا می‌کند که شتاب ۰ تا ۶۲ مایل در ساعت ۳.۵ ثانیه است، اما این نمونه‌ای از اسمیر مونیخ است. وای لعنتی در صفحه آمار؛ شرط می بندم خیلی سریع تر به شصت می رسی.

ماشین و راننده این خودروی نسل ششم M5 را در 2.6 ثانیه به سرعت 60 رساند و از آنجایی که ارقام عملکرد تنها یک طرفه هستند، این M5 جدید باید سریع‌ترین شتاب تولیدی بی‌ام‌و در تمام دوران باشد، به‌ویژه از نظر سرعت پایین.

سپس آن شیکن را فشار می دهید.

M5 جدید با اعتماد به نفسی حرکت می کند که جرم قابل توجه آن را نشان می دهد. شما منتظر رول هستید. منتظر می مانید تا قسمت جلویی شسته شود. شما انتظار دارید که ترمز شیکن چرخ عقب را به هوا پرتاب کند و کل شاسی در یک گلوله آتشین تروقنده منفجر شود. اما اینطور نیست.

درعوض، ماشین به اندازه یک لبخند مزاحم جیسون استراتهام جدی است. حتی با ترمزهای بیشتر و بیشتر روی شاسی، از ظرافت عبور می کند تا ببیند چه اتفاقی می افتد. سیستم فرمان عقب M5 تا 1.5 درجه زاویه اضافه می کند تا تمام فاصله بین دو محور را از گوشه های تنگ عبور دهد، و باید بگویید که در اینجا کار می کند.

ما BMW M5 جدید را رانندگی کردیم. این یک موشک هیبریدی است

فکر اول: لعنتی به سرعت. فکر دوم: اوه لعنتی، خیلی سریع.

M5 شباهت زیادی به M3 Competition در فضاهای تنگ و Starship Enterprise در جاده های صاف دارد. مانند هر خودروی مدرن M، به نظر می رسد که تیم توسعه به جای تعامل ثابت برای شاسی این M5، به دنبال آرامش مطلق بوده است.

بخش اعظم این امر با احساس فرمان معمولی BMW های مدرن منتقل می شود: سریع و خطی، به اندازه کافی سنگین، اغلب کسل کننده و قابل اعتماد مانند سندان. اما در پیاده روهای سخت کنار مسیر، جایی که شاسی M4 CS ممکن است چرخ را به دستان شما بازگرداند، شاسی سازگارتر M5 و فرمان کمتر شلوغ، بازخورد را از بین می برد.

این M5 به همان اندازه که می آیند، نقطه و تیراندازی است.

این موضوع به طور کلی در تیونینگ شاسی نیز منعکس شده است. مسیر طولانی و مستقیم پشتی سالزبرگ رینگ در سریعترین نقطه پیست دچار آسفالت مواج است. حتی با سرعت‌های سه رقمی، این M5 جدید تحت فشرده‌سازی سنگین و بازگشت فوق‌العاده ثابت احساس خوبی دارد.

در مقایسه، M4 CS در پشت صاف S-Ring، جایی که شما در حال قایقرانی بودید، احساس بسیار واضح تری داشت. واییییییی به سه رقمی برسید و دنده پنجم را تغییر دهید، درست همانطور که می خواهید دماغه ماشین به سنگین ترین منطقه ترمز در مسیر تبدیل شود. هنگامی که وارد منطقه ترمز می شوید، چند شکاف توده ای عجیب در سطح مسیر وجود دارد که سوالات زیادی را در مورد سیستم تعلیق هر خودرویی ایجاد می کند.

M5 از این موضوع شانه خالی می کند.

ما BMW M5 جدید را رانندگی کردیم. این یک موشک هیبریدی است
ما BMW M5 جدید را رانندگی کردیم. این یک موشک هیبریدی است

تعادل هندلینگ به سمت کم فرمانی متمایل می شود، اما تنها پس از مصرف سطل های بی طرفی. این پیشرانه آشکار می کند بزرگ گشتاور از پیچ ها خارج می شود، اما کشش در اینجا بسیار بیشتر از M4 CS است.

در مقایسه، من حتی مطمئن نیستم که شما در حال حرکت به سمت شیکین در اولین منطقه ترمز بزرگ، حداکثر سرعت را به کوتاه تر و هوشمندتر M4 CS واگذار کنید، اما شرط می بندم که شما 10 مایل در ساعت اضافی دارید. در خروجی گوشه در حالی که به سمت شیکان می رود.

در این نسل هفتم M5 شما واقعاً آن تفاوت گشتاور را نسبت به خودروی قبلی احساس می کنید. این به دلیل کمبود نیرو قبلی نبود، اما در این دوره از توربوهای دوقلو و جابه‌جایی کمی کمتر برای جبران، ضربه قدرت الکتریکی تفاوت زیادی در خروج از پیچ‌های کم سرعت ایجاد می‌کند.

با این سیستم چهارچرخ محرک xDrive نمی‌توانید زودتر از M5 نیرو بخواهید. و دستگیره جلویی زیادی وجود دارد.

اما چیزهای زیادی وجود دارد که چنین تست مسیر محدودی نمی تواند به ما بگوید.

ما BMW M5 جدید را رانندگی کردیم. این یک موشک هیبریدی است

این M5 به همان اندازه که می آیند، نقطه و تیراندازی است.

من نمی توانم به شما بگویم که مجموعه ای از این هانکوک چند دور دوام می آورد، یا ترمزها چگونه پس از یک مسابقه 30 دقیقه ای در میدان گاوبازی محلی، این همه جرم را تحمل می کنند، یا اینکه چگونه سیستم هیبریدی از چرخه حرارت ثابت جان سالم به در می برد. من حتی نمی توانم توصیف کنم که رانندگی در یک جاده واقعی چگونه است.

من می گویم که ماشین واقعاً شگفت انگیز به نظر می رسد. بسته به تمایلات زیبایی شناختی شما، M5 جدید کمیاب تر از دیک مرغ در مجموعه BMW است.

احتمالاً یک قهرمان تنها وجود دارد که در BMW Welt سنگر گرفته است، که فریاد می زند HODOR HODOR HODOR، می میرد تا به جلوپنجره بزرگ احمقانه سری 5 سیلی بزند، و آخرین تار عضلانی را در برابر انبوهی از طراحان بی مزه از بین می برد.

تا جایی که می توانی در را نگه دار، پادشاه دلنشین من.

ما BMW M5 جدید را رانندگی کردیم. این یک موشک هیبریدی است

چی داشتم می گفتم؟ آره! ما یک نمونه اولیه «تمام‌شده» را با فضای داخلی کامل، درهای فعال و سیستم اطلاعات سرگرمی بررسی کردیم. ما نتوانستیم از آن استفاده کنیم، اما موفق شدیم یک دقیقه داخل کشور را گشت بزنیم.

این یک ضربه دیگر در چشمان من است. مرسدس بنز، آئودی، پورشه و دیگران از نظر طراحی داخلی از BMW عقب افتاده اند. چه کسی می توانست این را در سال 2010 تصور کند؟

M5 جدید صاحبش را که احتمالاً یک احمق بزرگ بی ام و است، واقعاً احساس می کند. در حالی که دیگر آلمانی‌ها از فضاهای یکنواخت، خودنمایی‌کننده و یکنواخت لذت می‌برند، BMW فضای داخلی را با خط‌های رنگی بی‌معنی (همیشه در رنگ‌های آبی، قرمز و بنفش نمادین بخش M BMW) می‌سازد تا حال و هوا را روشن کند.

اوه و صندلی ها انها شگفت انگیزند. این تخت‌ها دارای یک پایه صندلی راحت La-Z-Boy و تکیه‌گاه‌های قوی هستند که شما را تا جایی که می‌خواهید محکم در آغوش می‌گیرد (و سپس مقداری). آنها در ارائه راحتی و پشتیبانی در مسیر مسابقه بسیار بهتر از تاج و تخت های ناچیز M4 CS هستند. وقتی روی یکی می نشینی و بعد روی دیگری می افتی نفست بند می آید.

یکی از مهمترین وظایف هر M5 این است که مکانی دلپذیر برای نشستن باشد، حتی زمانی که ماشین پارک شده است. ماموریت اینجا انجام شد

ما BMW M5 جدید را رانندگی کردیم. این یک موشک هیبریدی است
ما BMW M5 جدید را رانندگی کردیم. این یک موشک هیبریدی است

بنابراین تصمیم (اوایل) چیست؟ ما نمی‌توانیم بر اساس حجم نمونه کوچک چیزی بگوییم.

M5 به‌عنوان یک خودروی پیست، کاری را انجام می‌دهد که ب‌ام‌و مدرن به بهترین شکل انجام می‌دهد: حسی بی‌امان از سرعت را با اعتماد به نفس عالی ارائه می‌دهد. با این M5 در روز محلی خود در آزمون FTD شرکت خواهید کرد و عرق نمی کنید.

به طور کلی، این هیبریدی M5 جدید یک چیز راحت، مطمئن و توانمند است. عالی به نظر می رسد. پیشرانه آن یک دیوار بلند و بدون وقفه از قدرت خردکننده ایجاد می کند و شاسی آن ویژگی هایی برای مهار آن دارد.

ما این سایت را با آزمایش های گسترده به محض اینکه این خودرو به طور گسترده در دسترس قرار گرفت، به روز خواهیم کرد و تولید آن در جولای سال جاری آغاز می شود. اما با یک نگاه گذرا مشخص می شود که BMW M5 عالی دیگری ساخته است. از نو.

منبع: motor1

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

فریدون عزیزی

فریدون عزیزی، نویسنده و متخصص مقاله در حوزه خودرو با تجربه‌ای چندین ساله در این زمینه است. او از آغاز تاکنون به نگارش مقالات تخصصی و اطلاعاتی درباره صنعت خودرو اختصاص داده است. با داشتن دانش فنی و تخصصی در این زمینه، فریدون توانسته است مقالاتی با محتوای ارزشمند و جذاب برای خوانندگان خود تهیه کند. او از اصول نگارشی صحیح و استفاده از منابع معتبر برای ارائه اطلاعات دقیق و قابل اعتماد به خوانندگان خود پایبند است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات زوم فارس

پراپ تریدینگ چیست

پراپ تریدینگ چیست؟

2 روز پیش
Luke Shaw celebrates an England goal at Euro 2024

فینال یورو 2024: چگونه می توانم مسابقه را از تلویزیون بریتانیا از ایالات متحده تماشا کنم؟

5 روز پیش
MacBook Pro M3 sitting on a table displaying the Tom

Prime Day را فراموش کنید—این M3 MacBook Pro قدرتمند در حال حاضر 500 دلار در آمازون تخفیف دارد

5 روز پیش
Samsung Galaxy S24 Ultra in hand.

تغییر طراحی لو رفته سامسونگ گلکسی اس 25 اولترا ممکن است بالاخره این مشکل دیرینه را حل کند

5 روز پیش
پراپ تریدینگ چیست

پراپ تریدینگ چیست؟

2 روز پیش
Luke Shaw celebrates an England goal at Euro 2024

فینال یورو 2024: چگونه می توانم مسابقه را از تلویزیون بریتانیا از ایالات متحده تماشا کنم؟

5 روز پیش
MacBook Pro M3 sitting on a table displaying the Tom

Prime Day را فراموش کنید—این M3 MacBook Pro قدرتمند در حال حاضر 500 دلار در آمازون تخفیف دارد

5 روز پیش
Samsung Galaxy S24 Ultra in hand.

تغییر طراحی لو رفته سامسونگ گلکسی اس 25 اولترا ممکن است بالاخره این مشکل دیرینه را حل کند

5 روز پیش
پراپ تریدینگ چیست

پراپ تریدینگ چیست؟

2 روز پیش
Luke Shaw celebrates an England goal at Euro 2024

فینال یورو 2024: چگونه می توانم مسابقه را از تلویزیون بریتانیا از ایالات متحده تماشا کنم؟

5 روز پیش
MacBook Pro M3 sitting on a table displaying the Tom

Prime Day را فراموش کنید—این M3 MacBook Pro قدرتمند در حال حاضر 500 دلار در آمازون تخفیف دارد

5 روز پیش
Samsung Galaxy S24 Ultra in hand.

تغییر طراحی لو رفته سامسونگ گلکسی اس 25 اولترا ممکن است بالاخره این مشکل دیرینه را حل کند

5 روز پیش
پراپ تریدینگ چیست

پراپ تریدینگ چیست؟

2 روز پیش
Luke Shaw celebrates an England goal at Euro 2024

فینال یورو 2024: چگونه می توانم مسابقه را از تلویزیون بریتانیا از ایالات متحده تماشا کنم؟

5 روز پیش
MacBook Pro M3 sitting on a table displaying the Tom

Prime Day را فراموش کنید—این M3 MacBook Pro قدرتمند در حال حاضر 500 دلار در آمازون تخفیف دارد

5 روز پیش
Samsung Galaxy S24 Ultra in hand.

تغییر طراحی لو رفته سامسونگ گلکسی اس 25 اولترا ممکن است بالاخره این مشکل دیرینه را حل کند

5 روز پیش
پراپ تریدینگ چیست

پراپ تریدینگ چیست؟

2 روز پیش
Luke Shaw celebrates an England goal at Euro 2024

فینال یورو 2024: چگونه می توانم مسابقه را از تلویزیون بریتانیا از ایالات متحده تماشا کنم؟

5 روز پیش
MacBook Pro M3 sitting on a table displaying the Tom

Prime Day را فراموش کنید—این M3 MacBook Pro قدرتمند در حال حاضر 500 دلار در آمازون تخفیف دارد

5 روز پیش
Samsung Galaxy S24 Ultra in hand.

تغییر طراحی لو رفته سامسونگ گلکسی اس 25 اولترا ممکن است بالاخره این مشکل دیرینه را حل کند

5 روز پیش